';
side-area-logo
האם החנות האוטונומית הניידת היא העתיד של הקמעונאות?

בשנה שעברה יזמית עם חזון תפסה את הכותרות מהסיבות הנכונות אחרי שסיפקה צדק פואטי למעסיקים הפוטנציאלים שלה. הסיפור מתחיל כשמריה דה לה קרוא לא התקבלה לעבודה בסטארבקס בגלל שהשיער שלה היה כחול מדי.

בהשראה האבסורד של הסיטואציה מריה הקימה רשת בתי קפה ניידים היי טקיים שנקראת Wheelys café . כשהיא התחילה למכור קפה 100% אורגני מחוץ לאותו הסניף של סטארבקס שדחה אותה, היו כאלה שקראו לזה קארמה.

אבל, הרעיון הפשוט הזה הפך למהפכה ומהר מאד היא מצאה את עצמה עם “הבעיה” הנעימה של יותר מ 500 זיכיונות ביותר מ60 מדינות. לפתע Wheelys לא רק שינה את חייה אלא יצר עתיד טוב יותר לאנשים צעירים ברחבי העולם. למרות שנהנתה מההצלחה המסחררת, מהר מאד התברר שזו רק ההתחלה למותג המתגלגל. הצעד הבא היה הקונספט החדש שנקרא Wheelys moby-store שהוא גם אוטונומי וגם לא מאוייש על ידי עובדים.

המובי-סטור מנסים להמציא מחדש את חווית הקנייה על ידי שילוב של קמעונאות אונליין ואוף ליין. בלי תורים, בלי קופה ופתוח 24 שעות ביממה בכל יום בשנה. המובי-סטור מפותח על ידי Wheelys בשיתוף עם אוניברסיטת הפיי ו Himalafy . ההבטחה שאותה הטכנולוגיה תהיה זמינה בטיביליסי, מנהטן ובכפר קטן באלפים מדגישה את החשיבות של יצירת חוויה אוניברסלית.

התקווה היא שהטכנולוגיה תהפוך בקרוב גם אספקת מלאי אוטומטית למציאות. ככל שהטכנולוגיה של רכבים אוטונומים מתפתחת לצוות יש גם שאיפות להפוך את החנויות לאוטונומיות לגמרי כך שהן יכולות להסיע את עצמן חזרה למחסן למלא מלאים כשנדרש. מובי-סטור נבנית עם מחשבה על העתיד. תדמיינו חנות ניידת שנוסעת לאיפה שהקהל נמצא כשהיא עוקבת אחרי מסלול שנקבע מראש, ומסוגלת לשרת מקומות שונים במהלך היום, באם זו תחנת רכבת בבוקר, מרכז קניות או מרכז עסקי בצהרים ומגרש כדורגל בערב. עם ארבעה רחפנים שחונים על הגג, מבחר קטן יותר של מוצרים יוכל להיארז ולהישלח באופן אוטומטי על גבי רחפן.

בעולם הדיגיטלי עם הציפיות גבוהות וסיפוק מיידי, המובי-סטור מציעה מוצרים לצריכה מיידית מסביב לשעון. האפשרות לאפשר לצרכנים להיכנס לחנות, לקחת את מה שהם צריכים, וללכת תהיה מאד מושכת מסיבות ברורות. משתמשים רשומים יוכלו לפתוח את הדלתות של המובי-סטור באמצעות אפליקציה ואת פניהם תקבל הולוגרמה של המוכרן. בפנים תהיה האפשרות לקנות באמצעות הסל החכם או באמצעות הטלפון הסלולרי ולתעד את הקניות. התפעול של החנות כולה באמצעות הטלפון אולי נראה קצת זר עכשיו בשנת 2017, אבל בשנים הבאות הקמעונאות כפי שאנחנו מכירים אותה תתפתח למשהו שונה לחלוטין מהחנויות המסורתיות מהעבר האנלוגי. קמעונאים צריכים בדחיפות להפוך זמינים 24/7 ובדיעבד ניידים.

המובי-סטור הוא לא מדע בדיוני. הוא כבר נבדק בגרסת בטא בשנחאי והוצג לעיתונות. בפעם הבאה שתמצאו את עצמכם בהתקף מנצ’ים לילי אל תתפלאו אם תיבהלו אם תגיעו לחנות עתידנית בסגנון בלייד ראנר. חוסר ההצלחה של מריה דה לה קרוא לקבל את משרת הבריסטה בסטארבקס בסטוקהולם, התברר כארוע משנה חיים לטובה. Wheelys נבנתה כמעיין מרד, ויצרה תנועה שנתנה לצעירים אפשרות לא להיות כבולים לתאגידים ולתכתיבים שלהם, וליצור לעצמם את המסלול שלהם.

הטכנולוגיה תמשיך לשלוט בעולם שלנו. אבל לעומת זאת Wheelys מדגישים שבמקום לעבוד במחסן או בבית קפה תמורת משכורת מינימום למה לא להיות הבעלים של חנות היי טקית ולבנות עתיד חדש לקמעונאות.

פורסם במקור : https://thenextweb.com/contributors/2017/06/15/wheelys-moby-store/#.tnw_cnAvRM4G

admin